انتخاب روشنایی مناسب برای حیاط

وقتی صحبت از نورپردازی در فضای باز می‌شود، انتخاب‌های زیادی وجود دارد و فاکتورهایی که باید نظر گرفت.

امیدوارم جزء آن دسته از افرادی نباشید که به حیاط خانه یک جلوه خاصی داده‌اند و آنگاه زیبایی حیاط در تاریکی شب ناپدید می‌شود.

آیا تمایل ندارید با تکان دادن یک سوئیچ  و چند چراغ خانه که در فضای حیاط قرار گرفته‌اند به تاریکی زیبایی خاص دهید. اگر این نورپردازی درست انجام شود معماری خانه و گیاهان و درختان حیاط زیبایی خاص می‌گیرند و جلب توجه می‌کنند.

انتخاب روشنایی هوشمند در فضای باز می‌تواند به شما کمک کند تا بیشترین بهره را از حیاط خانه خود ببرید. به همین دلیل است که می‌خواهم در مورد برخی از ایده‌های نورپردازی حیاط صحبت کنم تا از زیبایی حیاط خود لذت ببرید.

افزودن زیبایی و جذابیت با نورپردازی حیاط

درختان، درختچه‌ها و گل‌های حیاط و حتی حوض کوچک حیاط این‌ها همان چیزهایی هستند که حیاط شما را جذاب و لذت‌بخش می‌کنند. با انتخاب یک روشنایی مناسب برای حیاط می‌توانید این زیبایی را پس از غروب آفتاب نیز به نمایش بگذارید.

شمایی که حواس‌جمع هستید این نکته را فراموش نکنید، زمانی که نورپردازی بیش از حد انجام شود، جذابیت خود را از دست می‌دهد.

روشنایی مناسب برای حیاط روشنایی منایب برای حیاط روشنایی مناسب حیاط

خب همراه باشید تا با یک مثال بیشتر توضیح بدهم. فرض کنید از چراغ‌هایی استفاده کرده‌اید که نور را مستقیماً به سمت شاخ‌وبرگ می‌گیرد. اگر تنه درخت در تاریکی قرار بگیرد و فقط شاخ و برگ درخت در نور باشد به نظر شما شبیه یک شبح در شب به نظر نمی‌رسد؟ مطمئن باشید که جذابیت خود را از دست می‌دهد.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با انواع چراغ حیاطی و کاربردهای آن

 انتخاب روشنایی مناسب برای حیاط خانه شما

با اوج گرفتن تابستان، احتمالاً بیشتر وقت خود را در فضای باز می‌گذرانید. ما به خاطر اینکه زمان‌های طولانی را مجبوریم در خانه یا محل کار خود بمانیم از هر فرصتی می‌خواهیم استفاده کنیم که بقیه زمان را در طبیعت سپری کنیم، و اگر در نزدیک پارک یا جنگل نیستیم از حیاط خانه، تراس یا بالکن خانه استفاده می‌کنیم.

پس اجازه ندهید که پس از غروب خورشید سرگرمی متوقف شود. با نورپردازی حیاط میزبانی برای خود و یا مهمان‌های خود باشید.

نکته قابل توجه قبل انتخاب روشنایی برای حیاط 

قبل از شروع خرید، باید دقیقاً میزان روشنایی خود را مشخص کنید. حیاط خانه خود را مشاهده کنید تا چراغ‌هایی را انتخاب نکنید که در مقیاس بزرگ باشند. اندازه یک چراغ دیواری در فضای باز مثل حیاط باید تقریباً یک سوم ارتفاع در باشد.

همچنین نورپردازی را انتخاب کنید که دارای کیفیت عالی و مقاوم در برابر آب‌وهوا ساخته شده است.

از ال ای دی (LED) استفاده کنید

لامپ‌های ال ای دی انرژی کمتری نسبت به لامپ‌های هالوژنی یا رشته‌ای مصرف می‌کنند. تقریباً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند. بنابراین نیازی به تعویض لامپ نخواهید داشت.

استفاده از لامپ‌های خورشیدی

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که در طول روز آفتابی است استفاده از لامپ‌های خورشیدی گزینه مناسبی برای انتخاب روشنایی برای حیاط می‌باشد.

لامپ‌های خورشیدی به راحتی نصب می‌شوند و باعث صرفه‌جویی در هزینه و انرژی می‌شود.

استفاده از چراغ حسگر حرکتی در حیاط خانه

برای ایمنی و امنیت بیشتر، چراغ‌های حسگر حرکت را در کنار ورودی‌های حیاط  خود قرار دهید، جایی که هنگام آمدن یا رفتن اشخاص روشن می‌شوند.

بیشتر بخوانید:  نصب چراغ آویز

اندازه حیاط شما تعیین می کند که چه تعداد نور باید در حیاط نصب کنید، اما هدف نورپردازی نور ملایم است که از طریق لامپ‌های کم وات محقق می‌شود.

چراغ دیواری

انواع نورپردازی در فضای باز

  • چراغ‌های بولارد ( چراغ زمینی ایستاده ): برای روشن کردن مسیرها عالی است.
  • نورافکن: مناسب برای برجسته کردن ویژگی‌های معماری یا نورپردازی یک درخت یا درختچه
  • چراغ‌های عرشه: روشی زیبا برای برجسته کردن بالکن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سایر نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 4 =