راهنمای خرید چراغ پارکینگی + قیمت چراغ پارکینگی

راهنمای خرید چراغ پارکینگی + قیمت چراغ پارکینگی

برای شما هم پارکینگ ها از کودکی همیشه مکانی ترسناک و پر از استرس بوده ؟مثلا وقتی وارد پارکینگ می شوید استرس شما را فرا می گیرد که مبادا با شخصی یا ماشینی تصادف کنید. از مهم ترین انواع نور پردازی، نورپردازی پارکینگ است. متاسفانه در بیشتر پارکینگ ها میزان روشنایی جدی گرفته نمی شود. معمولا پارکینگ ها یا به قدری تاریک هستند که مخوف و ترسناک به نظر می آیند یا به قدری روشن که چشم را می زنند.
پس نورپردازی نه تنها از لحاظ روشنایی اهمیت دارد بلکه از نظر امنیت نیز حائز اهمیت است.

چراغ های پارکینگی چراغ هایی هستند که در پارکینگ منازل شخصی، مجتمع های تجاری، ویلا و یا در پارکینگ های روباز مورد استفاده قرار می گیرند.با توجه به مدل محوطه ی پارکینگ ، باید از چراغ مناسب استفاده کرد.
توجه به میزان روشنایی ، اصول نورپردازی و همچنین آگاهی نسبت به انتخاب بهترین مدل از چراغ پارکینگی اهمیت بسیار زیادی دارد.

انواع چراغ های پارکینگ:

چراغ های پارکینگ محصولاتی هستند که با اهدافی که در آغاز این مطلب به آنها اشاره نمودیم، همخوانی داشته باشند و بتوانند این نیازها را برطرف کنند.
و بر همین اساس، چراغ های پارکینگ بسته به نوع محوطه و فضا به چندین مدل تقسیم‌بندی می‌شود.

اول، انواع چراغ پارکینگی بر اساس محل نصب:

• اول، چراغ سقفی پارکینگ:

در واقع مهم ترین نورپردازی داخلی، نورپردازی سقف می باشد. که تقریبا تمامی چشمه‌ های تامین کننده و زیبنده نور بر روی آن قرار داده شده‌ اند .  طریقه ی محل نصب درست این مدل چراغ ها تأثیر زیادی در میزان روشنایی آنها ایفا می‌کند. توجه داشته باشید که میزان روشنایی این مدل نباید به اندازه‌ای باشد که برای رانندگان مزاحمت ایجاد کنند.

• دوم‌، چراغ دیواری پارکینگ:

مدل چراغ دیواری پارکینگ به گونه ای است که به دیوار متصل می‌شوند. ظاهری ساده و تخت و در عین حال بسیار شکیل دارند. آن ها می توانند به ستون نیز نصب ‌شوند؛ چرا که مانع از برخورد ماشین به ستون نموده و همچنین باعث زیبا سازی فضا و تعادل بخشی به نور های گرم و مخفی محیط خواهد شد.

• سوم، چراغ کف پارکینگ:

مدل دیگری از چراغ برای پارکینگ هستند که در کف نصب خواهد شد؛ اصطلاحاً به این اتفاقات راه های دفنی گفته می‌شود. کاربرد چراغ کف برای پارکینگ های سربسته در محل رمپ و در پارکینگ های روباز برای مشخص نمودن دقیق مکان پارک خودروها در شب می باشد.

• چهارم، چراغ های محوطه پارکینگ:

در حقیقت، به چراغ های سوله ای نیز مشهورند که در پارکینگ های روباز و در فضاهای عمومی نصب می‌شوند. پارکینگ هایی که در محل های مخصوصی از شهر قرار گرفتند، نیاز به چراغ‌های دارند که به خوبی فضا را روشن کنند. بهترین مدل چراغ محوطه برای پارکینگ های روباز در حقیقت این مدل اند.

 

انواع چراغ پارکینگ بر اساس مدل طراحی و کارکرد:

• اول، چراغ سنسوردار پارکینگ:

این مدل چراغ سقفی شما را نسبت به روشن کردن دستی آن ها بی نیاز خواهد کرد و از طرف دیگر با توجه به آنکه تنها با ورود افراد و خودروها، چراغ سنسوردار روشن می شوند در مصرف برق صرفه جویی زیادی می شود، از دیگر جهات نیز می توان گفت که این چراغ ها باعث افزایش امنیت شده که با ورود افراد غریبه و روشن شدن اتوماتیک چراغ ها متوجه حضور آنها خواهد شد.

• دوم، چراغ های خورشیدی پارکینگی:

چراغ محوطه خورشیدی یا سولار انواع مختلفی داشته که یکی از موارد پر کاربرد آنها در پارکینگ های روباز است به علت آنکه از این چراغ ها در محیط پارک و دیگر فضاهای عمومی استفاده می‌کنند، به چراغهای پارکی خورشیدی نیز مشهور است. مزیت دیگر آن ها صرفه جویی در مصرف انرژی برق می باشد.

راهنمای خرید چراغ پارکینگی:

• اول، رنگ بدنه چراغ:

چراغ های پارکینگی با مدل های متنوع در رنگ های مختلف تولید می شوند، که می‌توان بر اساس سلیقه، بهترین‌ آن ها را  انتخاب کرد. انتخاب رنگ مناسب باعث می‌شود تا ظاهر محیط یکپارچه و زیبا شود.

• دوم، دارای سبک و طراحی شیک باشد:

امروزه محصولات در هر جایی اهمیت زیادی دارد؛ چراغ های پارکینگی از مدل دیواری و سر لوله با همه سبک‌های طراحی مناسب می باشند که برای همه فضاهای خاص خود صرف نظر از سبک کلاسیک، مدرن، سلطنتی و لاکچری بهترین چراغ های پارکی را تهیه کنید.

• سوم، کیفیت ساخت چراغ پارکینگی:

چراغ پارکینگی مخصوصاً مدل هایی که برای پارکینگ های عمومی کاربرد دارند باید به طور کامل در برابر عوامل محیطی مقاومت کنند. بر همین اساس باید از چراغ هایی استفاده کنید که مقاومت ذاتی بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی داشته و با روش‌های مدرن ساخته شده باشند.
بیتانور تولید کننده چراغ پارکینگی ، چراغ پارکی و چراغ حیاطی

هنگام خرید مراقب باشید وات را با لومن اشتباه نگیرید.

برای بسیاری از افراد پیش آمده که هنگام خرید به جای توجه به لومن(میزان روشنایی) به وات توجه می کنند. تفکر اشتباهی که عده ای از افراد دارند این است که فکر میکنند هر چه وات چراغی بیشتر باشد روشنایی و نور آن هم بیشتر است! اما این تفکر کاملا اشتباه است.

بهترین نوع چراغ پارکینگی کدام است؟

چراغ های پارکینگی از همدیگر متفاوت هستند پس ویژگی های آن ها نیز باهم متفاوت است در نتیجه نیاز است با توجه به این تفاوت آنها را انتخاب و تهیه کرد.
استفاده از مواد اولیه مناسب و با کیفیت و با دوام بالا.
دارای تکنولوژی پیشرفته و به روز
متنوع بودن در رنگ ، اندازه ، مدل و طرح.
قابلیت نصب آسان حتی توسط خود فرد.
تهیه کردن به صورت آنلاین و نصب و راه اندازی مطمئن.
دارای خدمات پس از فروش و ضمانت کالا.

از مهمترین ویژگی های چراغ پارکینگی چیست؟

  • انتشار یکنواخت نور در محیط.
  • داشتن حداقل میزان روشنایی و نور.
  • وجود نداشتن فضای تاریک و نقطه کور.
  • مدت زمان کم برای چراغ های هوشمند.

اصول نورپردازی محیط پارکینگ

انتخاب درست یک چراغ پارکینگی با کیفیت بسیار حائز اهمیت است اما نکته دیگری که باید به آن توجه شود، اصول نورپردازی در فضای محوطه پارکینگ می باشد. اگر شما هم قصد خرید چراغ پارکینگی را دارید، بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

بهینه سازی مصرف برق:

توجه داشته باشید که پارکینگ های سربسته نورگیری خوبی ندارند و ممکن است چنین کاری برای آنها امکان‌پذیر نباشد بسته به مدل پارکینگ مانند پارکینگ های طبقاتی و مراکز خرید و یا اداری باید ساعات طولانی از شب روشن کنند به همین خاطر توصیه می‌کنیم از لامپ های ال ای دی که در مصرف برق صرفه جویی می کنند استفاده کنید؛ چرا که مدل های خورشیدی سولار قابل استفاده در این محیط نیستند در ضمن مدل‌های سنسوردار نیز در هر لحظه ورود و خروج ماشین رخ می‌دهد وضعیت خاصی برای آن نخواهد داشت. این چراغ ها بیشتر برای مجتمع های آپارتمانی مسکونی مناسب خواهند بود.

شار نوری:

شار نوری که با واحد لومن سنجیده می‌شود از جمله فاکتورهای مهم در نورپردازی محوطه می‌باشد. در نور پردازی پارکینگ توجه داشته باشید که شار نوری نباید به اندازه ای باشد که چشم را اذیت کند و آن قدر که روشنایی خوبی ایجاد نکند.

به CRI توجه نمایید:

شاخص تفکیک رنگ مشخص می‌کند که بر اساس طریقه نور پردازی و میزان روشنایی محیط رنگ اجسام تا چه مقدار به رنگ آنها در مواقعی که نور تابیده می‌شود نزدیک خواهد بود.

این شاخص عددی بین ۰ تا ۱۰۰ بوده و هر چقدر به ۱۰۰ نزدیکتر شود رنگ ترس در حالت کنونی با آن تامین می‌شود حالتی طبیعی تر خواهد داشت شاخص تفکیک رنگ برای چراغ مخصوص پارکینگ نباید از ۸۰ کمتر باشد.
نور و روشنایی مورد نیاز پارکینگ تحقیقات صورت گرفته توصیه می‌شود برای پارکینگ های روباز و عمومی از چراغ پارکینگ با لامپ ۱۵۰ وات استفاده نمایید که ارتفاع لوله چراغ بین ۶ تا ۷ متر باشد. همچنین فاصله میان این چراغ ها بین ۱۵ تا ۲۵ متر باشد، برای لامپ های ضعیف تر مانند ۱۰۰ وات و یا قوی تر مانند ۲۰۰ یا ۳۰۰ وات باید به ترتیب ارتفاع و فاصله چراغها را کمتر و بیشتر کنید. اما اگر چراغ برای پارکینگ خانگی و مصاحبه مسکونی نیاز دارید روشنایی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ لوکس برای قسمت ورودی کافی خواهد بود.

روشنایی مورد نیاز پارکینگ

با توجه به تحقیقات صورت گرفته و با توجه به تجربه، برای پارکینگ های عمومی و روباز بهتر است از لامپ های ۱۵۰ واتی استفاده شود. البته انتخاب چراغ های پارکینگی که ارتفاع لوله چراغ آنها بین ۶ تا ۷ متر نیز می باشد هم توصیه می گردد. بر اساس قواعدی که وضع شده، بهتر است فاصله بین چراغ ها بین ۱۵ تا ۲۵ متر باشد. طبیعتاً اگر از لامپ های ضعیف تر مثلاً ۱۰۰ وات استفاده کنید، باید ارتفاع و فاصله چراغ ها را متناسب با آن تنظیم کنید. این موضوع برای لامپ های قوی تر و یا چراغ هایی با ارتفاع کمتر هم صدق می کند.

اگر چراغ پارکینگی را برای مجتمع مسکونی یا برای پارکینگ های خانگی استفاده می کنید، دقت کنید که روشنایی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ لوکس برای قسمت ورودی و همچنین خروجی کافی خواهد بود اما برای سایر بخش‌ها تا ۷۵ لوکس هم میتوانید استفاده کنید. دقت کنید که هر لوکس معادل یک لومن برای هر متر مربع است. توجه کنید که استفاده از لامپ هایی با توان بالا نیز برای محیط های مسکونی و پارکینگ های مسقف نیز پیشنهاد نمیشود چرا که این موضوع نه تنها در هزینه برق شما تاثیرگذار خواهد بود بلکه مصرف بی رویه نیز به محیط زیست آسیب می رساند.

کلام پایانی:

همانطور که در این مقاله متوجه شدید، نقش چراغ ها و روشنایی در محیط و به ویژه در پارکینگ بسیار حائز اهمیت است. برای همین است که شرکت بیتا نور، تولید کننده ی چراغ های پارکینگی به تولید این محصولات در انواع مختلف و کیفیت بالا اقدام نموده تا رضایت شما عزیزان را جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها)
سبد خرید