راهنمای خرید چراغ پارکی + قیمت چراغ پارکی

راهنمای خرید چراغ پارکی + قیمت چراغ پارکی

همانطور که می دانید، نورها در فضای باز نیز همانند فضای بسته بسیار قابل توجه و اهمیت هستند؛ مخصوصاً در هنگام شب به وجود آن ها احساس می‌شود و فضاهای باز به آن ها احتیاج دارند که در این صورت می‌توان از چراغ پارکی برای این منظور استفاده کرد. چرا که دارای انواع مختلفی هستند که از اصلی ترین و معروف ترین آن ها، می توان به چراغ های پارکی اشاره کرد که طرفداران بسیاری داشته و کاربردی می باشند.

چراغ پارکی چیست؟

به دسته ای از چراغ های محوطه که برای فضاهای باز یا روباز مثل باغ، ویلا، پارک و مکان های عمومی، فضاهای سبز و مشابه آن به کار می رود، چراغ پارکی می گویند. این چراغ ها برحسب ارتفاع پایه و تعداد شاخه چندین نوع دارند که بر روی یک پایه نصب می شوند. برای انتخاب صحیح چراغ پارکی و حیاطی باید با انواع آن، مزایا و ویژگی ‏های آن آشنا شوید.

چراغ پارکی چه مزایایی را دارد؟

چراغ های پارکی می توانند امنیت را برای ما فراهم کنند، که از مهم ترین ویژگی های چراغ پارکی است. امنیت در شب فقط جرم و جنایت نیست بلکه این چراغ ها باعث می شوند احتمال آسیب دیدگی و برخورد با موانع را در این فضاها کاهش می دهند. بدون استفاده از چراغ پارکی، دید مناسب وجود نخواهد داشت تا دوچرخه سواری و رفت و آمد خودروها امکان پذیر باشد به همین دلیل احتمال تصادف بالا می رود.

چراغ پارکی علاوه بر این که از نظر امنیت حائز اهمیت است در زیبا سازی شهر نیز تاثیر به سزایی دارد. همان طور که دکوراسیون داخلی مانند خانه ها، استفاده از ‏چراغ های مناسب با میزان روشنایی کافی، در زیباسازی نقش دارد ، برای دکوراسیون های خارجی مانند پارک ها و فضاهای عمومی نیز همین طور است. مثلا برای فضاهایی مانند پارک که دارای مجسمه است چراغ های پارکی می توانند جذابیت آن ها را بهتر نشان دهند.

اکثر توریست ها ممکن است هنگام شب اگر نقشه نداشته باشند ، مسیر را گم کنند، یا حتی ممکن است برای تفریح در شب نیاز به دورهمی در فضاهای عمومی داشته باشند، با استفاده از این چراغ ها می توانید جذابیت این فضاها را بیشتر کنید و کاری کنید توریست ها و حتی افراد خود همان شهر از بافت شهری و گردش در آن لذت ‏ببرند.

اگر به درستی نورپردازی و استفاده از چراغ های مناسب برای پارک و فضاهای سبز و مکان های عمومی، انجام شده باشد، می تواند باعث شود روی سطح انرژی افراد تاثیر مثبتی را بگذارد. اگر در فضایی باشید که نورپردازی آن ‏کامل نیست و حالت یکنواخت وجود ندارد قطعا از بودن در آن جا خسته می شوید. به همین دلیل بودن چراغ های پارکی اهمیت بسیاری دارد ، پس با خرید چراغ پارکی مناسب، می توانید جو این فضاها را متحول کنید.

چراغ پارکی

مزایای ساخت پایه چراغ پارکی: 

نورپردازی و زیباسازی شهر، اهمیت بسزایی داشته؛ از این رو وجود پایه های چراغ پارکی احساس می‌شود. طرح‌ها و نقش‌های گوناگون، قیمت، جنس و بسیاری از موارد دیگر سبب شده تا تنوع زیادی از این پایه ها در پارک ‌های شهر وجود داشته باشد. پایه های بلندی که در اطراف پارک ها و خیابان ها قد علم کرده اند؛ در هنگام شب ایجاد سایه های تاریک می کنند، وجود تیرهای چراغ برق یک طرف، اما نور کافی و روشنایی مناسب را تنها پایه چراغ پارکی می‌تواند جبران کند. در اغلب مواقع این پایه‌ها را بسیار بلند طراحی نمی‌کنند؛ بلکه ارتفاعی کم و متناسب با محل قرارگیری تولید می‌شوند. مزایای پایه چراغ را در زیر برای شما شرح داده ایم:

  • اول، ساخت هویت با نور پایه چراغ پارکی: 

چیدمان مناسب برای فضا با نور پردازی به زیباسازی شهر کمک زیادی می‌کند، می‌توان با استفاده از جنبه‌های مختلف نورپردازی در مناطق مختلف را زیباتر کرد. 

  • دوم، روشنایی پارک ها: 

برای ایجاد امنیت کافی مردم باید مناطق به صورت چشمگیری روشن شود، از این نکته نیز غافل نشوید که نورپردازی و سبب ایجاد جذابیت بیشتر محیط کمک می‌کند. 

  • سوم، کنترل روشنایی به صورت هوشمند: 

با توجه به رفت و آمد مردم در شبها،  وجود پایه چراغ پارکی احساس می شود. در این مدل پایه ها در زمان نصب با کمک یک کنترل کننده چند مرحله ای به اندازه ۴۰ درصد انرژی در هر سال صرفه جویی می کند.

شاید اولین باری باشد که با اصطلاح چراغ پارکی آشنا می شوید و یا در زمان شنیدن این کلمه مسیر را اشتباه بروید. در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با تعریف چراغ پارکی چیست آشنا کنیم؛ پس با ما همراه بمانید. 

در حقیقت چراغ های پارکی نوعی از چراغ ها نظیر چراغ باغی هستند که در فضاهای سبز، پارک‌ها، محیط خانه، ویلا، محیط های خیابانی و غیره نصب می گردند. چراغ های حیاطی، چراغ های باغی، چراغ های خیابانی و یا حتی چراغ های دیواری نیز از خانواده چراغ های پارکی هستند؛ این مدل بر روی پایه نصب می شوند. بهترین روش برای حفاظت از لامپ ها و روشنایی بخشیدن به محیط های پیرامون مانند باغ ها، پارک ها، ویلا، حیاط خانه و یا دیگر محیط های ساختمانی کمک گرفتن از اعضای خانواده چراغ پارکی می باشد؛ آن ها معمولاً دارای پایه های بلند، متوسط و کوتاه هستند که علاوه بر داشتن روشنایی، زیبایی خاصی به فضای اطراف ما می بخشد. بهتر است در زمان خرید چراغ پارکی برای محیط های بیرونی مانند خیابان و یا پارک از پایه بلند آن ها استفاده کنید.

در ادامه شما را با ویژگی های چراغ های پارکی آشنا می‌کنیم: 

ویژگی های چراغ پارکی این مدل چراغ قوه ها به طور معمول از جنس عالی و بدنه آلومینیومی هستند که در برابر سرما و گرما از لامپ ها به خوبی حفاظت می‌کند و در برابر شرایط آب و هوایی به بعد تا سالیان سال کار می‌کنند. این مدل چراغ ها به نام چراغ پارکی شناخته می‌شود؛ اما باید دانست که آن ها تنها مخصوص فضای سبز و یا پارک نیست. بلکه در مکان های مختلف مانند راهروها، ویلا، فضای سبز و حتی درون خانه نیز می‌توان از آن ها استفاده کرد. 

جالب است بدانید که به طور معمول طراحی آن ها به شکل سنتی و سلطنتی می باشد. برای چراغ پارکی از لامپ های معمولی و یا حتی لامپ های رنگی با توجه به نور مورد نظر استفاده می‌کنند؛ چراغ پارکی را از هر ارتفاعی که بخواهید می توانید نصب کنید و مقاومت و کارایی در بدترین شرایط آب و هوایی از جمله مهمترین ویژگی این محصول است که آن را متمایز می کند. 

تفاوت بین چراغ دیواری با پارکی در آغاز این مقاله گفته شد، که چراغ دیواری از جمله اعضای خانواده بزرگ چراغ پارکی هستند؛ اما تفاوت آن در محل مناسب و البته پایه آن ها می باشد. چراغ دیواری فاقد پایه بوده و محل نصب آن بر روی دیوار و یا هر در مکانی که به صورت دیواری نصب شود است. چراغ های دیواری بیشتر برای محوطه های ساختمان محیط های داخلی مانند داخل خانه و راهروها نصب می‌شوند. البته مدل دیگری از آن ها به نام چراغ آویز نیز وجود دارد که از سقف آویزان می‌شوند یا مدلهای سر دری که معمولاً بر سر در خانه ها کاربرد دارند. 

برای خرید چراغ پارکی و اطلاع از قیمت چراغ پارکی تنها کافی است با شماره های درج شده در این سایت تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

چراغ پارکی دیواری

امروزه شاهد آن هستیم که مشتریان زیادی در دنیای مجازی به جستجوی خرید چراغ پارکی ارزان هستند؛ اما هیچگاه این اشتباه را نکنید. این مدل ها با آن که قیمت ارزانی دارند؛ اما طول عمر چندانی نخواهد داشت و پس از مدتی در برابر سرما گرما و یا شرایط بد آب و هوایی خراب خواهد شد و به خوبی نمی‌توانند از لامپ محافظت کند و حرارت به درون آن ها نفوذ کرده؛ در نتیجه لامپ‌ها به زود خراب می شوند و باید به صورت دائم آن ها را عوض کرد. 

حتی در مواردی شاهد آن خواهید بود که پایه آلومینیومی برخی از آنها آنچنان ضعیفند که در مکان های عمومی مانند پارک ها کارایی چندانی ندارند. پس بهتر است برای خرید چراغ های پارکی مدلی را انتخاب کنید که دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی هستند.

بیتا نور تولید کننده ی انواع چراغ پارکی همواره در تلاش بوده تا بهترین و با کیفیت ترین مدل ها را به تولید برساند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها)
سبد خرید