چراغ پارکی چیست؟

چراغ پارکی

چراغ پارکی چیست؟

یکی از بهترین نوع چراغ هایی که برای نورپردازی محیط های باز مثل پارک ها، محوطه ساختمان و باغ ها مورد استفاده قرار میگیرد چراغ پارکی است؛ این چراغ ها علاوه بر اینکه نور زیادی به محیط می بخشند، زیبایی آن را نیز چندین برابر می کنند. چراغ های پارکی روی پایه نصب میشوند و پایه های آن ها در انواع کوتاه، متوسط و بلند هستند که علاوه بر اینکه با طراحی خاص و زیبای خود به محیط اطراف روشنایی و جلوه می بخشند، به خوبی از لامپ ها محافظت می کند. این لامپ ها از متریال درجه یک ساخته می شوند تا بتوانند در برابر تغییرات جوی مثل  باد و باران، نور مستقیم آفتاب از لامپ ها محافظت کنند و آسیب نبینند.

اگر چه اسم این نوع چراغ ها چراغ پارکی است اما میتوان از این چراغ ها برای همه ی محیط های باز، فضای سبز، حیاط خانه و محوطه ساختمان، راهروها، محوطه بیرونی رستوران ها و سفره خانه ها، محوطه ویلاها و باغ ها استفاده کرد. البته چراغ هایی که برای حیاط منازل مورد استفاده قرار میگیرند پایه های کوتاه تری نسبت به چراغ های پارکی و خیابانی دارند.

مزایای استفاده از چراغ پارکی

چراغ های پارکی در مقایسه با چراغ های معمولی نور متناسب و کافی ایجاد می کنند در حالی که انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند.

نصب این چراغ ها در فضاهای باز به بهبود زیبایی آن کمک می کنند.

چراغ های پارکی نسبت به چراغ های معمولی و لامپ های رشته ای طول عمر بیشتری دارند.

طراحی این نوع چراغ ها بسیار مدرن و زیباست.

تکنولوژی به کار رفته در این چراغ ها پیشرفته تر از چراغ های معمولی است.

همانطور که گفتیم میزان مصرف انرژی این چراغ ها بسیار کم است و برق کمتری مصرف می کنند.

قیمت مناسب این چراغ ها مزیت بزرگی برای آن ها به حساب می آید.

انواع چراغ پارکی

چراغ پارکی انواع متفاوتی دارد که هر یک از انواع این چراغ ها دارای کیفیت خاصی هستند. امروزه برای اینکه محیط شهری را زیباتر کنند از چراغ های پارکی استفاده می نمایند. علاوه بر زیبایی، چراغ های پارکی استقامت بالایی دارند. به همین دلیل در طولانی مدت بازدهی مناسبی از خود نشان می دهند. پایه هر یک از انواع چراغ پارکی باید کیفیت مناسبی داشته باشد. در این صورت در شرایط متفاوت دچار فرسودگی و یا پوسیدگی نمی شود.

 انواع چراغ های پارکی

انواع چراغ های پارکی عبارتند از:

 آلومینیومی

یکی از مهم ترین مدل های چراغ پارکی نمونه آلومینیومی می باشد. این نمونه چراغ ها را به صورت یک تکه که با استفاده از ریخته گری آلومینیوم است تولید می کنند. پایه هر یک از انواع چراغ های آلومینیومی حدود دو متر و چهل سانتی متر است. شکل ظاهری این نمونه چراغ ها بسیار زیبا می باشد. هزینه خرید چراغ پارکی آلومینیومی تا حدودی بالا است. قیمت چراغ آلومینیومی پارکی به این دلیل بالا است که از آلومینیوم برای تولید آن استفاده می‌ شود. چراغ پارک آلومینیومی بسیار با کیفیت است.

فولادی

یکی دیگر از مدل های چراغ پارکی که طرفداران زیادی دارد نمونه های فولادی آن می باشد. برای تولید چراغ پارکی فولادی از پروفیل‌ های فولادی و لوله استفاده می ‌کنند. ارتفاع بسیاری از پایه های این چراغ ها سه متری می باشد. البته که چند نمونه از مدل های آنها را ۳ متر و نیم تولید می ‌کنند. تنوع بالا، قوس زیبا، دوام بی نظیر و همچنین کم مصرف بودن این چراغ ها به عنوان مزیت آنها شناخته می شود. برای پروسه تولید این چراغ ها از موارد زیادی جهت زیبایی چراغ ها استفاده می کنند.

چراغ پارکی پلی کربنات

چراغ پارکی پلی کربنات به عنوان جدیدترین محصول شناخته می‌ شود. پلی کربنات یکی از پلیمرهای ترموپلاستیک می باشد که در صنایع متفاوت به کار گرفته می شود. چراغ های پارکی پلی کربنات در مدل های متفاوتی تولید می گردند. ساختار حبابی ساده آنها به عنوان ویژگی مهم این چراغ ها شناخته می ‌شود. عبور نور از چراغ پارکی پلی کربنات بسیار بالا می باشد. به همین دلیل در دمای زیاد مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.

چراغ پارکی پلی کربنات در برابر ضربات، مقاومت زیادی دارد. در واقع چراغ های پلی کربنات نشکن می باشند. چراغ پارک پلی کربنات عایق مناسبی در برابر جریان الکتریسیته است. به همین دلیل شما می توانید با خیال راحت از این چراغ ها استفاده کنید.

چراغ سر دری

همانطور که از اسم این نوع چراغ ها پیداست این چراغ ها با پایه های کوتاه برای نصب در سردرها و ورودی ها ساخته شده اند. این چراغ ها را میتوان ستون ها و قسمت های مسطح نصب کرد. ویژگی مهم این چراغ ها کیفیت بالای آن هاست، این چراغ ها باید همواره در برابر نفوذ گرد و غبار، حشرات، گرما و سرما، باد و باران مقاومت کنند. به همین دلیل است که این چراغ ها را از جنس آلومینیوم دایکاست میسازند. حباب این چراغ ها را از جنس شیشه و پلی کربنات میسازند تا مقاومت لازم را داشته باشند. بهتر است از لامپ های LED با کیفیت برای این چراغ ها استفاده کرد.

چراغ پارکی مدرن

مدرن و زیبا بودن چراغ پارکی یکی از مهمترین مواردی است که افراد به آن توجه می کنند. چراغ های پارکی تنوع شان بسیار زیاد است. ظاهر آنها سنتی، سلطنتی و یا مدرن می باشد. ازاین چراغ ها می توان در تمامی محیط ها استفاده کرد.

چراغ های مدرن را به شکل های متفاوت خیابانی، حیاطی، دیواری، باغی و غیره تولید می کنند. این نمونه چراغ ها ارتفاعشان چندان بلند نیست. کیفیت چراغ به جنس بدنه آن بستگی دارد.

چراغ های مدرن بیشتر در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند بهمین خاطر مدت زمان بیشتری در معرض تابش نور خورشید، گرد و غبار و غیره هستند و باید از مواد درجه یک برای تولید این چراغ ها استفاده شود. بهترین چراغ های مدرن آن دسته از چراغ هایی هستند که بدنه آنها از جنس آلومینیوم می باشد. یکی از دیگر نکاتی که زمان خرید چراغ پارکی مدرن اهمیت دارد رنگ و طرح چراغ می باشد. قیمت چراغ پارکی مدرن بر اساس مدل چراغ آن مشخص می شود . بهمین خاطر قیمت چراغ های پارکی با یکدیگر متفاوت است.

 

قیمت چراغ پارکی

ویژگی‌های چراغ پارکی مدرن

طراحی مدرن بدنه چراغ های پارکی مدرن اولین وجه تمایز آنها با مدل های قدیمی تر است. اما در انواع گوناگون دیگر این چراغ ها ممکن است وجه تمایز در تجهیزات و نوع قطعات به کار رفته در چراغ ها بروز کند. واضح است که چراغ های پارکی مدرن نیز در نهایت با هدف روشنایی و زیبایی محیط به کار گرفته می شوند. در عین حال اما تکنولوژی مدرنی که در ساخت این نوع چراغ ها مورد استفاده قرار گرفته است، سبب می شود، نورپردازی به شکلی زیباتر در شب و در فضاهای باز، مثل پارک ها و حیاط خانه ها به انجام بشود و در نهایت نیر نتیجه بهتری را در پی داشته باشد.

انواع چراغ پارکی مدرن

به طور کلی مانند دیگر محصولات این دسته بندی، چراغ های پارکی مدرن نیز دارای انواع گوناگونی هستند. در زیر به شکل فهرست انواع چراغ پارکی مدرن را معرفی می‌ کنیم.

پایه دار

بدون پایه

چمنی

چراغ دیواری حیاط

دفنی

پروژکتوری

قابل توجه است که هر کدام از انواع چراغ های پارکی مدرن که در بالا از آنها یاد کردیم، کاربرد های منحصربفردی دارند و از این نظر تفاوت های زیادی نیز با کاربرد انواع چراغ های قدیمی تر خواهند داشت. علاوه بر آن در این نوع چراغ ها طراحی و تکنولوژی ساخت متفاوتی به کار رفته است که در قیاس با چراغ های قدیمی تر تفاوت های عمده ای دارد.

از طرف دیگر قدرت و کیفیت نورپردازی در این چراغ ها بسیار بیشتر از چراغ های قدیمی تر است. در واقع به کمک‌ چراغ پارکی مدرن می توان شعاع بیشتری از محیط را با لامپ های کمتری، روشنایی بخشید. همچنین با توجه به میزان مصرف انرژی چراغ های مدرن، هزینه مورد نیاز برای روشنایی شهر ها و فضاهای سبز نیز به طور کلی کاسته خواهد شد. علاوه‌بر آن استفاده از این نوع چراغ ها در زیباسازی شهری و محیطی نیز  اثر مثبتی دارند. شما می توانید برای خرید انواع چراغ های حیاطی و پارکی به فروشگاه اینترنتی لایت هوم مراجعه نمایید.

به دلیل کیفیت بالای آن ها پرطرفدار نیز هستند. ارتفاع این پایه ۳ تا ۳٫۵ متر است. پایه چراغ پارکی آلومینیومی: این نوع پایه ها بسیار زیبا و متنوع هستند و به صورت یک پارچه از ریخته گری آلومینیوم ساخته میشوند. ارتفاع این پایه ها معمولا ۲٫۴۰ سانتی متر است.

قیمت چراغ پارکی

چراغ پارکی یکی از المان های زیباسازی پارک ها و شهرها است که میتوان به عنوان یکی از زیباترین چراغ ها با ظاهری منحصر به فرد دانست که به دلیل قرار گرفتن روی یک پایه علاوه بر تامین نور و روشنایی، جلوه ی خاصی به فضاهای باز مثل پارک ها، فضاهای سبز، خیابان ها، رستوران هایی که در فضای باز قرار دارند، تالار ها، ویلاها و باغ ها میدهند. چراغ پارکی تنها محدود به یک مدل و یا یک اندازه نیست بلکه انواع نمونه ها با اندازه های مختلفی برای آن وجود دارد که در ادامه به چندین نوع آن اشاره خواهیم کرد.

امروزه با توجه به اهمیت وجود فضاهای سبز و پارک ها، نورپردازی و زیباسازی آن ها نیز اهمیت می یابد، چراغ پارکی امکان استفاده از تفرجگاه ها و فضاهای باز را در طول شبانه روز فراهم میکند و همچنین باعث افزایش امنیت این گونه محیط ها میشود. همانطور که میدانید عدم وجود نور و روشنایی در محیط های باز ممکن است ایمنی آن جا را به خطر بندازد.

امروزه به دلیل نوسان قیمت مواد اولیه ساخت این چراغ ها نمی توان قیمت مشخصی را برای آن ها در نظر گرفت اما میتوان گفت که به طور کلی قیمت این نوع چراغ ها بر اساس کیفیت، اندازه، مواد به کار رفته برای ساخت آن ها، برند، بسته بندی، نوع فروش، ضمانت و …تعیین میشود. خریداران محترم میتوانند قبل از خرید قیمت انواع چراغ پارکی را از مجموعه های معتبر جویا شده و پس از مقایسه برای خرید اقدام کنند.

از مهمترین و اصلی ترین نگرانی های بسیاری از افراد را در هنگام خرید این چراغ ها، قیمت آن شکل داده است به طوری که خریداران دوست دارند تا باکیفیت ترین و شیک ترین محصولات را با قیمت های بسیار مناسبی تهیه کرده و آن را مورد استفاده قرار دهند و این امر در خرید چراغ های پارکی نیز صدق می کند. شما می توانید به راحتی از همین وب سایت پیش روی خود اطلاعاتی را در خصوص قیمت چراغ های پارکی به دست آورده و در صورت نیز قیمت های موجود در وب سایت ما را با دیگر وب سایت ها، مورد مقایسه قرار دهید تا به معقول تر بودن محصولات ما پی ببرید.

در نظر بگیرید که هر یک از محصولات موجود در وب سایت ما از ضمانت نامه های بلند مدتی برخوردار هستند و شما می توانید با خیال راحت یکی از موفق ترین خریدهای اینترنتی خود را از همین فروشگاه پیش روی خود انجام دهید. البته توصیه می شود که با دوام ترین و باکیفیت ترین انواع چراغ های پارکی را تهیه کنید تا استفاده مطلوبی را نیز از این محصولات داشته باشید.

نکاتی برای خرید چراغ پارکی

اگر شما نیز قصد خرید چراغ پارکی را دارید بهتر است چند فاکتور را در نظر بگیرید و بر اساس آن ها بهترین نوع چراغ پارکی را انتخاب کنید.

  • طرح چراغ پارکی را متناسب با محیط و فضای سبزی که در اختیار دارید انتخاب کنید، برای مثال نمی توان چراغ پارکی کلاسیک را برای هر محیطی استفاده کرد.
  • مصرف برق و انرژی مساله بسیار مهمی است که امروزه به دغدغه ی اساسی بسیاری از افراد تبدیل شده است و با توجه به اینکه برای محیط های باز از تعداد زیادی چراغ پارکی استفاده می شود باید به میزان مصرف انرژی آن ها توجه کرد و از چراغ هایی که دارای لامپ کم مصرف هستند استفاده کرد.
  • جنس چراغ پارکی یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید پیش از خرید به آن توجه کنید زیرا این چراغ ها مدام در معرض هوای آزاد و تغییرات جوی هستند؛ هرچقدر جنس چراغ باکیفیت تر باشد طول عمر چراغ ها نیز بیشتر است.
  • درجه حفاظت نیز یکی از مهم ترین مسالی است که باید به آن توجه کرد، به درجه حرارت IP نیز گفته میشود. مناسب ترین درجه حرارت IP65 است زیرا با توجه به اینکه این چراغ ها مدام در برابر وزش باد و بارش باران و نور مستقیم آفتاب هستند نباید آسیب بینند.
  • موقعیت قرارگیری نیز نکته مهمی است که البته به سلیقه افراد نیز بستگی دارد که در چه تعداد و ابعادی و با چه فاصله ای از هم قرار بگیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها)
سبد خرید